Kaip pakeisti automobilio akumuliatorių

Sunkiai arba visai neužsivedančio automobilio variklio priežastimi gali būti pasenęs ir savo funkcijos jau nebeatliekantis akumuliatorius. Pagrindinis rodiklis rodantis, kad akumuliatoriaus savyje nebeturi elektros energijos, yra neužsivedantis variklis ir jis išryškėja šaltuoju metų laiku, nes tuomet jos reikia daugiau norint užvesti įšalusį variklį. Tačiau, jeigu akumuliatorius visiškai pasenęs, su automobilio užvedimu problemų gali kilti ir šiltuoju metų laiku. Jeigu pastebėjote, kad vedant automobilį akumuliatorius sunkiai suka starterį, pats laikas akumuliatorių pakeisti nauju. Toliau straipsnyje bus kalbama apie tai, kaip tai padaryti.

Kokį akumuliatorių pirkti

Naują automobiliui skirtą akumuliatorių galima įsigyti tiek specializuotose automobilių, tiek pramoninių prekių parduotuvėse. Prieš pirkdami naują akumuliatorių atkreipkite dėmesį į parduotuvės Moki veži akcijos tam, kad sužinotumėte, ar šiuo metu šioje parduotuvėje yra taikomos nuolaidos automobilių akumuliatoriams.

Renkantis naują akumuliatorių pirmas faktorius, į kurį būtina atkreipti dėmesį, yra jo talpa. Akumuliatoriaus talpa yra matuojama ampervatvalandėmis (Ah). Rinkitės tokį akumuliatorių, kurio talpa atitiktų jūsų automobilio gamintojo, jūsų automobiliui rekomenduojamą akumuliatoriaus talpą. Jeigu tokios informacijos nežinote, galite vadovautis ant automobilyje esančio seno akumuliatoriaus nurodyta talpa arba pasikonsultuoti su parduotuvės darbuotoju. Darbuotojui pateiktus automobilio pagaminimo metus, markę bei modelį, sužinosite kokia akumuliatoriaus talpa yra tinkama jūsų automobiliui.

Antras faktorius, į kurį renkantis akumuliatorių reikia atkreipti dėmesį, yra jo dydis. Nusipirktas per didelis akumuliatorius gali tiesiog netilpti jam skirtoje vietoje, o įsigijus per mažą akumuliatorių gali išvis nepavykti arba būti sunku jį tinkamai pritvirtinti jam skirtoje vietoje. Prieš pirkdami akumuliatorių išmatuokite akumuliatoriaus padėklo matmenis, kad žinotumėte, kokių matmenų akumuliatorių pasirinkti.

Trečias faktorius – akumuliatoriaus poliai. Renkantis naują akumuliatorių įsitikinkite, kad jo poliai atitinka jūsų senojo akumuliatoriaus polių išsidėstymą. Jeigu naujo akumuliatoriaus poliai yra išdėstyti priešingai ir vis dėl to norite šį akumuliatorių įsigyti, įsitikinkite, ar akumuliatoriaus prijungimo laidai, akumuliatorių apsukus antraip, netaps per trumpi.

Kaip pakeisti seną akumuliatorių nauju

Paprastai automobilio akumuliatorius yra automobilio variklio kairėje pusėje. Norint pakeisti seną akumuliatorių nauju, jums reikės nuimti senojo akumuliatoriaus tvirtinimo elementus ir atjungti akumuliatoriaus laidus. Įsitikinkite, ar turite reikiamus raktus veržlių atsukimui. Jeigu ne, įsigykite. Atkreipiame dėmesį, kad atjungiant akumuliatoriaus laidus turite pasirūpinti, kad laidai vienas su kitu nesusiliestų, jei taip atsitiktų, gali įvykti trumpas jungimas. Jeigu ant akumuliatoriaus laidų nėra pažymėtas poliškumas, prieš nuimdami juos įsidėmėkite, kuris laidas buvo sujungtas su pliusiniu poliumi, kuris su minusiniu. Atlaisvinę akumuliatoriaus tvirtinimo elementus ir atjungę laidus atsargiai, nepažeisdami aplinkinių automobilio detalių išimkite akumuliatorių. Apžiūrėkite akumuliatoriaus pado stovį, jeigu reikia, nuvalykite jį. Naują akumuliatorių įdėkite taip, kad jo polių išsidėstymas automobilio atžvilgiu būtų toks pat kaip senojo akumuliatoriaus. Įdėję akumuliatorių tvirtinimo elementais pritvirtinkite jį prie pado. Įsitikinkite, ar akumuliatorius tinkamai pritvirtintas, judinant jį, jis turi nejudėti. Tuomet vieną po kito, neskubant, prijunkite akumuliatoriaus laidus ir patikimai raku priveržkite jų veržles. Įsitikinkite, ar akumuliatoriaus laidai patikimai priveržti. Judinant juos, jie turi nejudėti. Atlikę tai pabandykite užvesti automobilį.