Kapų priežiūra ir valymas

Be antkapinio paminklo, būtina pagalvoti ir apie ant akmens esančių papuošalų valymą.Jei jie pagaminti iš metalo , jie gali surūdyti, todėl ant paties kapo liks pėdsakų. Norint išvengti tokios situacijos, galima rasti produktų, skirtų šių papuošalų oksidacijai pašalinti. Valyti reikia labai kruopščiai, kad rūdys neplistų ant akmens.

Kaip ir laidojimo keramikai , emaliuotam porcelianui gali pakenkti ne tik blogas oras, bet ir saulės spinduliai. Jų valymas bus atliekamas švariu vandeniu ir minkšta šluoste.

Kapavietės ir įrankių priežiūra

Kapo priežiūra veiksmingiausia, jei atliekama reguliariai . Intervencijos niekada neturėtų būti agresyvios, nes taip rizikuojama padaryti daugiau žalos nei išsaugoti. Periodiškai kapu tvarkymas įmonės praeina ir pašalina ten nusėdusius negyvus lapus ir kitas šiukšles, nuvalo dulkes, nuplauna po vazonais ir plokštėmis.

Kalbant apie naudingus priedus , reikia pasirūpinti kibiru, minkštu šepečiu, šepetėliu, švariu vandeniu, juodu muilu, soda, kempine, sekatoriumi. Venkite naudoti vandenį su slėgiu, nes jis ardo akmenį, arba metalinius šepečius, kurie braižo akmenį.

Taip pat baliklis , jei jis sukuria labai greitą rezultatą, ant akmens nusodina druską, kuri, susikristalizavusi, nepataisomai ardo medžiagą.

Dėmes galima pašalinti pasta, pagaminta iš trečdalio valgomosios sodos ir dviejų trečdalių pemzos miltelių, kuri užtepama ant apdorojamo ploto, paliekama išdžiūti ir tik tada nuplaunama juodu muilu, praskiestu švariu vandeniu.

Sodo žirklėmis iškirpkite aplink kapą esančias piktžoles, kad į jį neįsiveistų piktžolės. Samanas galima pašalinti priemonėmis nuo samanų, kurios specialiai parduodamos laidojimo namuose.

Norint atnaujinti ant marmuro esančius užrašus, pirmiausia reikia šepetėliu, pamirkytu į baltąjį spiritą, nubraukti duobutę, kuri vėliau bus pašalinta vandeniu sudrėkinta šluoste. Tuomet marmurą reikia apsaugoti kartonu, aplink visus renovuotinus užrašus prieš purškiant specialius purškiamus dažus, skirtus lygiems paviršiams, be pertekliaus. Galiausiai užrašus galima padengti bespalviu išoriniu laku, kad jie būtų apsaugoti. Raidėms perdažyti taip pat galima naudoti permanentinį žymeklį arba riebalinį pieštuką.

Kas tinka kapams valyti?

Galite naudoti labai silpną skalbimo skysčio ir vandens mišinį, tačiau bet koks stipresnis skystis gali palikti dėmių. Jei naudojate muiluotą vandenį, būtinai kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu ir nupoliruokite sausa minkšta šluoste, kad neliktų dryžių.

Kaip valyti antkapius?

Jei pasirinkote antkapį kaip ilgalaikį paminklą mirusiam asmeniui, jums gali kilti klausimas, kaip jį išlaikyti švarų ir tvarkingą.