Elektra – tai energijos rūšis, atsirandanti judant įkrautoms dalelėms, pavyzdžiui, elektronams (neigiamą krūvį turinčioms dalelėms) ir protonams (teigiamą krūvį turinčioms dalelėms).
Pavyzdžiui, statinė elektra atsiranda dėl trinties. Kai medžiaga juda prieš kitos medžiagos kryptį, ji perneša įkrautas daleles.
Nemalonus dilgčiojimas ir liepsna, kurią galime pamatyti, kai traukiame kojas ant kilimo ir tada paliečiame metalinę elektrostatinę rankeną, tuomet yra statinė elektra, todėl elektronai yra pernešami tarp kūno ir durų rankenos.
Elektros energijos suvartojimas apskritai auga geometrine progresija, nes elektra plačiai naudojama užduotims, kurios anksčiau buvo atliekamos naudojant anglį, gamtines dujas arba žmogaus raumenis, pavyzdžiui, plieno gamyboje, automobilių surinkime, karvių melžime ir t. t., todėl elektra plačiai naudojama.
Elektromobiliai (EV) naudoja elektrą savo akumuliatoriams įkrauti, užuot naudoję iškastinį kurą. Jei norite daugiau sužinoti apie elektrines transporto priemones (EV), o ne apie vidaus degimo variklio (VDV) transporto priemones, lankykite EV kursus internetu geriausiose mokyklose ir institucijose.
Elektros energijos svarba kasdieniame gyvenime
Elektra, kurią naudojame kasdieniame gyvenime, yra antrinis energijos šaltinis.
Elektra gaminama pagrindinius ir natūralius energijos šaltinius, tokius kaip anglis, gamtinės dujos, branduolinė energija, saulės energija ir vėjo energija, paverčiant elektros energija, kuri tapo labai svarbi palengvinant žmonių gyvenimą ir siekiant šalies ekonomikos renesanso.
Pastaraisiais dešimtmečiais žmonės apšvietimui naudojo žvakes, banginių taukų lempas, maisto produktams laikyti – šaldymo dėžes su ledu, o šildymui – malkomis kūrenamas krosnis.
Šiandien, atradus elektrą, žmonių gyvenimas tapo lengvesnis, nes elektra kasdien naudojama daugeliui funkcijų atlikti, pavyzdžiui, apšviesti, šildyti, vėsinti namus ir valdyti įvairius elektros prietaisus.
Elektra istorija
Elektros energijos atradimas paskatino sukurti ir išrasti prietaisus, kurie sukėlė revoliuciją jos epochoje, o mokslininkų išradimai prisidėjo prie elektros energijos naudojimo raidos ir pažangos.
Pavyzdžiui, Tomas Edisonas (Thomas Edison) išrado elektros lemputę, kuri yra vienas svarbiausių išradimų žmonijos istorijoje.
1837 m. Samuelis Morsas (Samuel Morse) išrado telegrafą, kuris buvo sujungtas su elektros laidais visoje Europoje, Amerikoje ir Indijoje.
1876 m. mokslininkas Aleksandras Grehemas Bellas (Alexander Graham Bell) išrado telefono aparatą, kuriuo garsas perduodamas dideliais atstumais, variniais laidais tekant elektros srovei ir garsą paverčiant elektros srove, o kitame gale esančios ausinės elektros virpesius paverčia garso signalais.
Nikola Tesla taip pat prisidėjo prie to, kad elektros išradimai būtų naudojami namuose vidaus apšvietimui, o gamyklose – pramoninėms mašinoms valdyti, gaminant, perduodant ir naudojant kintamąją elektros srovę (AC) bei mažinant elektros energijos transportavimo dideliais atstumais sąnaudas.
Šiuo metu energija ir elektra daro įtaką šiuolaikiniams žemės ūkio metodams, kai grūdų ir žolės kondicionavimo ir sandėliavimo procesas ūkiuose vykdomas moderniomis elektros mašinomis, taip pat pieno melžimo ir šaldymo procesas pieno ūkiuose.
Elektra varoma įranga sukurta žemės ūkio kultūroms konservuoti ir saugoti, kad būtų lengviau susidoroti su atšiauriomis oro sąlygomis, kurios gali pasitaikyti derliaus nuėmimo metu.
Elektros prietaisai taip pat padėjo sumažinti darbo jėgos sąnaudas, nes grūdai buvo nuimami per kelias dienas, o ne per kelis mėnesius, ir džiovinami elektra varomais ventiliatoriais.
Kol jie naudojami ilgesnį laiką, žemės ūkio kultūros laikomos saugyklose, kuriose įrengti elektriniai šaldytuvai su reguliuojama temperatūra.
Plačiau https://www.zaibosauga.com/rangovo-aktas/