Kaip rengtis marškiniais teisingai?

Kadangi biurai vėl pradeda pamažu atsidarinėti, o vestuvės vėl užsakomos iš naujo, negalite negalvoti apie netrukus įvyksiančią didelę garderobo kaitą. Drabužiai, kuriuos vilkėjote kelis pastaruosius mėnesius, tikriausiai sulaukė geresnių laikų. Daugelis žmonių iš karantino išeina su mąstysena „nauji metai, naujas aš”, todėl garderobo atnaujinimas yra puiki pradžia savęs tobulinimo kelionėje.

Net jei nesidomite mada, kiekvieno vyro spintoje turėtų būti  marškiniai. Su tokiais spintos elementais kaip šie marškiniai visada svarbu rinktis kokybę, o ne kiekybę, nes tai yra daiktas, kuris niekada neišeis iš mados. Kaip ir savo „prabangius” treningus karantino metu, šiuos marškinius norėsite dėvėti pakartotinai per daugybę artėjančių ypatingų progų.

Foto iš style24.lt 

 

Renkantis marškinius, neabejotinai svarbiausias aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, yra prigludimas. Nors jie yra neperdėtas bet kokio kostiumo įvaizdžio herojus, juos taip pat dažnai dėvėsite atskirai, todėl tinkami išmatavimai yra dar svarbesni. Toliau siūlome gidą, kaip išsirinkti suknelės marškinius, kurie jums tikrai tiks.

Apykaklė

Galbūt manote, kad kreipti dėmesį į apykaklę yra kvaila. Kiekvienas, kuris yra dėvėjęs blogai prigludusią apykaklę, pasakys, kad tai gali lengvai sugadinti jūsų dieną. Jei ji bus per daug aptempta, jausitės itin suspausti, o jei per laisva, atrodysite netvarkingai. Tinkamiausias variantas – kai tarp apykaklės ir kaklo galite įkišti du pirštus ir nejausti jokio diskomforto. Jei čia telpa daugiau nei pora pirštų, tai ženklas, kad apykaklė per laisva. Nepamirškite, kad apykaklė yra dėmesio centre bendraujant su žmonėmis ir nuotraukose, todėl ši nedidelė detalė iš tikrųjų yra daug svarbesnė, nei manote.

Kūnas

Taigi, esate prekybos centre vyriškų marškinių skyriuje ir matote plonus, aptemptus ir klasikinio kirpimo marškinius. Kaip žinoti, kuris iš jų jums tinka? Šie skirtingi kirpimai sukurti atsižvelgiant į kūno sudėjimo tipų skirtumus ir tendencijas. Plonesnio kirpimo marškiniai – tai modernesnis požiūris į aprangą, o klasikinio kirpimo marškiniai yra erdvesni ir skirti patogumui.

Rekomenduojame rinktis plono kirpimo marškinius, kad ir ką tai reikštų jūsų kūno tipui. Norėdami išbandyti, ar marškinių korpusas jums tinka, užsisekite juos iki galo ir susagstykite. Kai būsite čia, pažvelkite į veidrodį. Sagos neturėtų net šiek tiek traukti per krūtinę ar krūtinės ląstą.

Atminkite, kad atsisėdus jos trauksis dar labiau, todėl čia norėsite palikti šiek tiek vietos augimui. Jei marškiniai bus per dideli, matysite, kaip audinio perteklius kaupiasi aplink juosmens šonus. Net jei jūsų prioritetas yra patogumas, o ne stilius, audinio pūpsojimas atrodo kostiuminis ir negrabiai, todėl nepamirškite to, net jei jo paskirtis – dėvėti po kostiumo švarkeliu.

Pečius

Ši labai nereikšminga detalė turi įtakos tam, kaip likusi marškinių dalis apglėbia jūsų kūną, todėl labai svarbu ją įsidėmėti. Jei pečių siūlė bus ant pečių, jūsų rankos negalės laisvai judėti ir rizikuosite suplėšyti audinį. Jei pečių siūlė atsiduria žemiau pečių link rankų, plaukiosite audinio pertekliumi ir turėsite mažinti dydį. Auksinė taisyklė – siūlė turi būti švelniai prigludusi ten, kur baigiasi jūsų tikrasis petys.

Rankovės

Rankovių taisyklės (kalambūras) atitinka kūno taisykles. Nenorite, kad išilgai rankovių vilkėtųsi audinys ir kauptųsi audinio perteklius. Tikrasis rankovių testas – judinti rankas aukštyn, žemyn ir į šonus. Jei ant alkūnės ar riešo jaučiate spaudžiančią gumą, reikia didinti dydį arba rinktis kitą modelį. Taip pat visiškai nenorite, kad ant riešo rankogalių būtų matyti audinio klostės. Tai reiškia, kad reikia mažinti dydį ir tikriausiai rinktis plonesnį modelį. Rankogaliai turi būti pakankamai erdvūs, kad galėtumėte marškinius apsivilkti ir nusivilkti jų neatsegdami.

Ilgis

Marškiniai visada turėtų būti patogiai užlenkti, tačiau norėdami patikrinti, ar jų ilgis jums tinka, atsagstykite juos ir pažvelkite į veidrodį. Marškiniai turėtų kristi du-tris colius žemiau diržo linijos. Kitam tinkamumo testui reikia užsisagstyti marškinius taip, kaip įprastą dieną. Užsivilkę pakelkite rankas į dangų. Ar marškiniai išsiskleidė? Jei taip, šis ilgis jums per trumpas. Kai marškiniai yra per ilgi, kelnės jaučia tikrą diskomfortą. Tai galima ištaisyti pasiuvus.

Rekomenduojame nueiti pas siuvėją ir įsitikinti, kad jūsų marškiniai krenta tiksliai žemiau diržo linijos arba pusę colio žemiau švarkelio.